Kúpite si dom, nie domov


Kúpa domu je veľký krok v živote ľudí. Vybrať ten správny je poriadna fuška. Každý sa však myslí, že pri kúpe domu to končí. No ani nevedia ako sa mýlia. Veď dom treba zariadiť. A čím? Odpoviete si, že nábytkom. EE. Predsa láskou. Láskou, ktorá nepýta jesť, ktorá vás nezradí, ktorá vám dôverujete, ktorej vy dôverujete, na ktorú sa môžete stopercentne spoľahnúť a viete, že vás nikdy nesklame. A ak aj áno, bude ju to veľmi, ale naozaj veľmi mrzieť.

dekorace

Treba si kúpiť ešte domov
„Kúpiť domov? Čo je to za blbosť? To sa predsa kúpiť nedá.“ Áno, správne uvažujete. Domov sa kúpiť nedá a práve tam je ten problém. Dom si kúpite, ale domov si nemáte šancu kúpiť nikde. Keď budete bývať sám, len veľmi ťažko sa vám podarí zakúsiť teplo domova. Teplo domova tvoria dvaja, ktorí trávia spoločne čas, smejú sa, ich voľné chvíle si navzájom spríjemňujú a spolu prežívajú všetko. Žiaľ, smútok, ale aj šťastie, radosť, lásku. To všetko, čo si sľubujú spoločne pri oltári.

rodina

Stereotyp a deti
Keď prídu deti, domov sa stáva krajším a lepším domovom. Sprvoti trošku nervóznejším, pretože všetci členovia domova si zvykajú na nový režim, ale časom sa to všetko zlepší a nabehnú na nový stereotyp. Stereotyp to však nikdy nebude. S deťmi sa nudiť nedá. Ich fantázia nemá kraju ani medze. Dokážu vymyslieť aj z nemožného niečo.

Najkrajší je domov vtedy, keď prekypuje láskou a vy sa tam cítite bezpečne. Spraviť z domu bezpečne miesto nie je vôbec jednoduchá vec. Treba tam žiť s osobami, ktorým naozaj dôverujete a viete, že sa na nich môžete sto percentne spoľahnúť. Vtedy sa netreba ničoho báť. Ani spomínaného stereotypu. Ten nepríde ani po rokoch v manželstve, ak viete ako na to. Ak viete, ako toho druhého zaujať a prekvapiť. Dá sa to aj po rokoch, veď aj mne môj priateľ hovorí, že stále ho viem prekvapiť. Hoci len po piatich rokoch, ale aj to je niečo. Lebo niektorí ľudia tvrdia, že už po dvoch rokoch je to o stereotype.

Už máte svoj domov, alebo len dom?