Móda je všade kam sa pozrieme

Slovom móda býva často označovaný najmä textilný priemysel, plný najnovších trendov a módnych katastrof. To však zďaleka nie je všetko, čo znamená tento pojem. Jeho zmysel spočíva vo všetkom, kam ľudské oko dovidí. Móda je v hudbe, na internete, a dokonca aj v osobnosti, pretože mnoho ľudí po sebe začína opakovať.

šaty

Hudobný priemysel sa začal rozvíjať už veľmi dávno, a skutočne mu to šlo. Teraz je to tak, že akonáhle sa niečo stane príliš štýlové, okamžite si každý hudobník chce „odzobnúť“ z koláča. Napríklad mnoho slovenských raperov využíva klasické podvádzanie, a to tak, že skopíruje texty z Ameriky alebo iného štátu, trošku ich prerobí a nový singel je na svete. Iný zasa remixujú staré dobré klasiky v štýle retro. Mnoho nových piesní je založených na klamstve. Ba možno aj plagiátorstve, no ľudia si to neuvedomujú a počúvajú to, čo je v móde.

Najhoršia móda vzniká v našej generácii, ktorá sa bude odovzdávať tej ďalšej a tá to odovzdá zasa nasledujúcej. Niekedy mám pocit, že sa náš svet rúti do záhuby a nevinne sa snaží zatiahnuť aspoň za konček, aby sa zachránil. Všetci idú s módou, to slovo je niekedy veľmi výstižné, no pri mnohých prípadoch je to len beznádejné a hlúpe. Osobnosť by si totiž mal budovať každý sám a svoje vlastnosti si vytvárať po celý svoj život. Nie ich kopírovať po ostatných, aj preto možno dnes máme na svete viacej samovrážd, násilníkov a vrahov.

zoufalost

Ľudia si nedajú odoprieť alkohol, lacné zvyky a anjmä drogy, Celosvetový úpadok nadišiel hlavne v dnešných dňoch, kedy si dieťa bez internetu nevie predstaviť existovať. Ak má toto byť dnešná móda, čo bude nasledovať ďalej ? To už musíte usúdiť sami. Verím, že je na svete ešte dosť ľudí, ktorí plne pochopili podstatu života a nemrhajú ho na sociálnych sieťach a nedbajú na to, čo je dnes štýlové. Riadiť sa vlastnou hlavou s vlastnými myšlienkami je cesta, ktorá nám zaručí úspech a radosť z maličkostí.

Posted in Nezařazené