Niektorí ľudia sa vyslovene snažia za každú cenu dokázať to, čo vedia iní. Preukazujú si tým vlastné schopnosti a pocrúmané sebavedomie a prenikajú vďaka tomu do tajov desiatok remesiel. Akonáhle sa im doma zanesie odpadové potrubie, namiesto aby zavolali inštalatéra, ktorý sa zaoberá krtkovaním v Piešťanoch, ponáhľajú sa do dielne, odkiaľ vyslobodzujú elektrikárske péro, gumový zvon a ďalšie pomôcky, a vŕtajú sa v odpadoch, ako keby to bol spôsob ich obživy.
S odpadmi to ale nie je vždy tak jednoduché, ako sa zdá, môžu sa tu vyskytovať aj veľmi odolné prekážky a na ich odstránenie je potrebné využiť špeciálne techniky. Amatérsky domáci majster tam už so svojím vybavením nestačí, a čo viac, môže tu narobiť viac škody, než úžitku. Čo by sa tu mohlo stať, keby sa domáci majster pustil do čistenia odpadu a kanalizácie?
Strká tam to, čo nemá – ak strkáte do záchodu rôzne drôty, aby ste prerazili odpadové potrubie, môže to zle skončiť v tom zmysle, že sa predmety zarazia vo vnútri rúrok či armatúr a nepôjdu vybrať. Neriskujte týmto spôsobom, prirobíte si veľa práce a bude vás to tiež stáť nemalé peniaze.
Gumový zvon ako Pat a Mat – pamätáte sa na príbehy „A je to!“ s bábkovými figúrkami Pat a Mat? Boli vyrobené už za socializmu, v osemdesiatych rokoch v Bratislave, a v jednom z dielov menom „Tapety“ sa tí dvaja majstri pustili do otvárania konzervy s kečupom. Enormný tlak prerážacieho nástroja spôsobil mohutný výstrek pretlaku na steny po celej miestnosti, a niečo podobné sa môže stať aj vám pri práci s gumovým zvonom. Voda s výkalmi sa potom môže objaviť na stenách, na strope aj na vašom oblečení.
Sifón nedáte dohromady – rozobrať nábytok dokáže kde kto, ale znovu ho na novom mieste zostaviť bez návodu už také ľahké nie je. Veľmi podobné je to aj s kuchynským drezom, pri ktorom demontujete sifón, ale už sa vám nedarí ho zmontovať a vrátiť späť. Môžete tu napríklad pri skrutke a tesniacej prírube strhnúť závit.