Kvalitnejšie okná ako hliníkové v súčasnosti neexistujú

To, že si hliník našiel svojich obľúbencov spomedzi mnohých iných materiálov, nie je žiadna záhada. Je to totiž veľmi tvárny a nadčasový materiál, má nekonečné možnosti tvorby dizajnu, je nenáročný na údržbu a má veľmi dlhú životnosť. Aj povrchová úprava má viacero variácií, čo dáva priestor dizajnérom a architektom.

HlinikoveOkna

Každý interiér, ale aj exteriér je možné doplniť hliníkovým prvkom, je totiž vhodný ku každému štýlu, pretože po istých povrchových úpravách dokáže skvelo dotvoriť a pozdvihnúť jeho podstatu. Ideálnou vlastnosťou je možnosť vyrábať z neho konštrukcie v mnohých veľkostiach a udržia napríklad aj ťažké trojsklá či rozmerné dverné konštrukcie alebo celé fasády. Vyznačujú sa protipožiarnou odolnosťou, vyhovujú požiadavkám na tepelnú izoláciu a sú tiež dymotesné. Na trhu sa výrobou okien, dverí či fasád zaoberá viacero firiem, no najznámejšie sú SCHUCO a ALUPROF.

Spoločnosť ALUPROF ponúka hliníkové systémy, z ktorých sa vyrábajú dvere a okná s ohľadom na splnenie požadovaných funkcií ako je dymotesnosť, protipožiarna odolnosť či dizajnové prevedenie. Hliníkové okná lmmont.sk vyrobené systémom MB-104 Passive spĺňajú najvyššie nároky kladené na pasívnu výstavbu. Sú držiteľmi certifikátov od renomovaných inštitútov, ktoré ich posúvajú na konštrukcie vysokej kvality, čo sa prejavilo aj na množstve ich výrobkov použitých na stavbách po celom svete.

sklenene-zabradlie-do-profilu-trencin-1-310x252

Medzi popredných predajcov patrí aj firma SCHUCO, takisto sa venuje predaju hliníkových systémov z ktorých sa vyrábajú okná, dvere, ale aj celé fasády budov. Vo svete majú takisto svoje meno a za sebou už tisícky realizácií, pretože sú zárukou kvalitných a spoľahlivých, bezpečných a energeticky úsporných konštrukcií. Sklá majú takisto certifikáty bezpečnosti na základe testovania v renomovaných svetových inštitútoch. Obidve tieto firmy majú za sebou už mnoho zrealizovaných stavieb, čo ich zaraďuje medzi spoľahlivých partnerov pri každej realizácii novostavby.