Životný štýl a zdravie

To, že niekto preferuje zdravý životný štýl je niečo, čo sa v poslednej dobe stalo niečím veľmi moderným, no aj zavádzajúcim. Tipov a trikov na to, ako žiť zdravo je všade veľká kopa. Máme weby o zdraví, knihy o zdraví, všade okolo nás sa hovorí o tom, čo jesť a čo nejesť, čo robiť a čo nerobiť. Jednoducho, informácií je obrovské množstvo a je len na vás, čo vám vyhovuje a čo si zvolíte.
duha na obloze
Bez cigariet
Nemôžete vyfajčiť krabičku cigariet za deň a pri tom o sebe tvrdiť, že žijete zdravo. Ak si tým, že sa zdravo stravujete a pravidelne cvičíte kompenzujete cigarety a myslíte si, že sa to tým vyrovná, tak ste na veľkom omyle. Dokonca to môže viesť k úplne opačnému účinku. Dokonca je dokázené, že fajčenie škodí v akomkoľvek množstve, takže je úplne jedno či vyfajčíte dve, alebo tri cigarety za deň. Okrem toho robíte zle nielen svojmu telu, ale aj všetkým ostatným navôkol seba.
dívka v kajaku
Zdravá výživa
Zabudnite na náročné plánovanie a vybranie jedálnička. Radšej jedzte niečo pestré a rozmanité. Nebojte sa experimentovať, ale určite dávajte pozor na to, aby vaša strava obsahovala čo najviac zdravých vecí a čo najmenej nezdravých. Pokojne si raz za čas doprajte aj niečo nezdravé, no určite nie príliš často. Konzumujte veľa zeleniny a ovocia a jedzte veľa rýb. Aspoň niekoľko ráz týždenne. Taktiež sa snažte vyvarovať bielemu pečivu a uprednostnite radšej celozrnné.

Pohyb
Pohyb je veľmi dôležitá, ak nie aj najdôležitejšia časť celého zdravého životného štýlu. Pohybová aktivita veľmi pozitívne vplýva na srdce, ale aj na celé telo. Znižuje riziko rakoviny, cukrovky, je prevenciou pred osteoporózou a obezitou, dokonca aj pred problémami s tráviacim systémom (zápchy, kŕče, hemoroidy), pomáha pri bolestiach chrbta a pri problémoch s chrbticou. Je jednoducho perfektný úplne na všetko. Ak nemáte čas na chodenie do posilňovne, úplne stačí, keď začnete chodiť pešo všade, kam sa len dá. Alebo sa začnite prechádzať. To má blahodarný vplyv nielen na vaše telo, ale aj na vašu myseľ.

Posted in Nezařazené