Mezonet alebo bungalov?

Pri umiestňovaní schodov do interiéru sa rozhodujeme podľa dostupnej ponuky.
 
Dom
 
Ten kto má k dispozícii rozsiahly pozemok, nemusí robiť žiadne významné kompromisy pri pomyslení na rozľahlý interiér rodinného domu. Ak ale chcete z pozemku vyťažiť maximum, minimálne jedno podlažie navyše vytvorí omnoho viac plochy pre detské hry v záhrade, a zároveň jednoznačne oddelí spaciu a dennú časť domu, ktorá sa najčastejšie nachádza na prízemí.
 
schody

Podzemné podlažia
 
Ak sa vám momentálne zdá zbytočné premýšľať o pivnici, myslite pár rokov dopredu. Bicykle, lyže, zimné pneumatiky, sánky, boby a podobne. Pivnica je veľmi užitočný priestor, ktorý sa však dá nahradiť aj záhradným domčekom. Opäť sa však ukracujete o vzácne metre štvorcové, ktoré sa dajú využiť na terasu, pieskovisko alebo bazén.
 

Schody ako umenie

 
Ak sa rozhodnete pre schodisko, nemusíte ho ukrývať za stenami, odkryte ho a venujte mu viac pozornosti, ako len prostriedku na presun na poschodie. Krásne ukážu drevené schody s vyrezávaným reliéfom či točité kovové schody v štýle penthouse. V každom prípade však myslite na bezpečnosť detí a starších ľudí.
 
Byt
 
Mezonety, mezaníny či penthousy sú pomerne obľúbeným typom bývania v novostavbách. V starších domoch sú buď vytvorené z nadstavieb alebo spojením bytov nad sebou, nakoľko tento štýl bývania bol v minulosti populárny len pri domoch. Mezonet je skvelým miestom pre párty, stretnutia so známymi či leňošenie počas dlhých víkendov.

schodiště
 
Ak sa chystáte na rekonštrukciu či zlepšenie existujúceho mezonetu, investujte do výrazného a skvostného schodiska. Skúste vynechať tmavé materiály, aby schody neprivítali každú návštevu nánosom viditeľného prachu. Ak zvolíte bledé drevo, nemáte čo pokaziť. Zábradlie by malo byť menej výrazné, ideálne sklenené alebo ak je schodisko súčasťou menšieho interiéru, môže byť oddelené od ostatných častí policou či skriňou, ktorá štýlovo so schodmi ladí.