Nemám čas na upratovanie. Čo robiť?


To, čo naše babičky a mamy ani nenapadlo, sa dnes stáva realitou. Čoraz viac žien nemá čas na upratovanie, a preto hľadá výpomoc do domácnosti. Sú to hlavne ženy, ktoré pracujú na plný úväzok a prichádzajú domov neskoro popoludní alebo až večer. Doma musia napísať s deťmi domáce úlohy, pripraviť večeru, porozprávať sa s manželom a ani sa nenazdajú, blíži sa polnoc. A čo víkendy? Naše mamy upratovali zvyčajne v sobotu a do upratovania bola zapojená celá rodina. Dnešné mladé rodiny si víkendy predstavujú úplne inak. V lete sa chodia kúpať, v zime lyžovať alebo navštevujú priateľov a cestujú.

stará paní
 
Pokiaľ si to môžu dovoliť, najímajú si mladé rodiny výpomoc. Študentky, osamelé ženy i seniorky si radi privyrobia. Má to však aj isté nevýhody. Pani či slečnu na upratovanie musíte kontrolovať a upratovanie je zdĺhavé. To je jeden z dôvodov, prečo stále viac ľudí si radšej priplatí a využíva služby upratovacích firiem, ktoré ručia za svojich pracovníkov a nahradia prípadnú škodu, ktorú by spôsobili. Osobitne pred sviatkami majú takéto firmy práce nad hlavu. Majitelia firiem odhadujú, že počet objednávok sa pred vianočnými alebo veľkonočnými sviatkami zvýši o 30 až 50%.

úklid
 

Seniori nevládzu a deti nemajú čas

V poslednej dobe si upratovací servis objednáva veľa seniorov, ktorí už nevládzu, bolia ich kĺby a upratovanie ich príliš unavuje. V minulosti bolo bežné, že rodičom pomáhali vlastné deti. Dnes sú však mladí ľudia veľmi zaneprázdnení  a jednoducho im nezvyšuje čas. Seniori sa tak stávajú pre takéto firmy najrýchlejšie rastúcou skupinou zákazníkov. Firmy zvyčajne posielajú do takýchto domácností tých istých ľudí, aby si seniori na nich zvykli. Niekedy však firma nemôže uspokojiť požiadavky ľudí staršieho veku ani pri najlepšej vôli. Starší ľudia napríklad nečistili sedačku celé roky a teraz si predstavujú, že po jednom čistení bude ako nová. Niekedy to jednoducho nejde.