Lepšia práca aj vďaka životopisu?


·  Ak máte záujem o novú prácu  , musíte sa na začiatok predstaviť. Kto ste , kde ste pracovali a o akú  pozíciu sa uchádzate. Toto všetko musí byť vo vašom životopise. No ak chcete aby váš prijali do nového zamestnania , musíte svoj životopis trochu pozmeniť. Ako ? Na to sa pozrieme v dnešnom článku.
 
životopis

Životopis by mal byť krátky a hlavne informačný. No musíte do neho zmestiť všetko , čo by vášho zamestnávateľa mohlo zaujímať. No skôr ako začnete písať , skúste sa pozrieť na šablónu. Šablóna Vášho životopisu môže byť iná od iných uchádzačov. Keď ju trochu pozmeníte , máte väčšie percento že Vás prinúti do nového zamestnania.

rozhovor
 

·         Okrem šablónu môžete zmeniť aj celkový dizajn Vášho životopisu. Tak ako keby ste si kupovali v obchode potravinu tak isto musí vyzerať ako životopis. Možno ste tomu až tak nepochopili ale logicky , keď kupujete potravinu a je zabalená v obale , tam ako prvý predáva obal. Pretože výrobok vidíte že je pekne zabalený tak si ho kúpite. Tak isto musí vyzerať aj váš životopis. Na prvý pohľad musí vyzerať inak od tých ostatných aby si ho zamestnávateľ všimol a vybral práve ten Váš.
 
Nezabudnite že  každý Váš úspech musí byť aj na papieri. Všetko čo ste doteraz urobili Vás môžete prezentovať v novej práci. Napríklad ak ste vyhrali titul najlepší vedúci , môžete tento titul zapísať do svojho životopisu. Napíšte o sebe všetky kľúčové vlastnosti ktoré by boli vo vašej novej práci východov. Ak ste komunikatívny, manuálne zručný , či mate iné zručnosti všetko to do životopisu zapíšte. Pretože aj tieto vlastnosti Vás môžu reprezentovať.

kariéra
 

·         Asi nemusí hovoriť že musíte do svojho životopisu napísať aké jazyky ovládate. No čím ich viac ovládate tým to môže byť lepšie pre Vás.  Moderná doba si žiada ovládať moderné technológie. Avšak nie každý ich vie ovládať. Na niektorých pozíciách požadujú aby ste vedeli pracovať v  Office . Nemusíte byť v tomto expert a úplne Vám stačia aj základy.