Psík z útulku vám prinesie lásku a šťastie

Mať psa s rodokmeňom už nie ja také in. Pes predsa nie je kabelka, či značkové oblečenie. Dobrou voľbou a vlastne aj tou najlepšou je adopcia psíka z útulku.
Keď chcete mať psíka, zamyslite sa prečo ho chcete. Vlastniť ho nie je všetko. Musíte si zvážiť, či máte na neho dostatok času, priestoru a aj financií. Psy majú radi spoločnosť a hlavne ich musíte niekoľkokráť denne venčiť. Preto ak máte zamestnanie, v ktorom denne strávite 12 hodín a po práci idete ešte na pohárik s priateľmi, radšej zvážte, či je pes to pravé pre vás. Možno by bola korytnačka, alebo rybičky lepšou voľbou.

pes

Malá garsónka, v ktorej bývate s priateľkou a denne k vám chodí milión ľudí na návštevu, nie je dobrým miestom pre ďalšie živé stvorenie. Alebo ak máte luxusne zariadený byt a trasiete sa, aby sa niečo v ňom nepoškodilo, tiež adopciu zvážte. Psy sa radi hrajú, naháňajú, skáču, často sa stane, že „omylom“ niečo rozhryzú, alebo pri hre rozbijú. Sú naozaj ako malé deti, hravé, veselé a plné života.
Mať psíka je spojené s finančnými výdavkami. Ročne je potrebné ho dať zaočkovať proti infekčným ochoreniam a besnote. Pri šteniatkach je očkovaní viacej a všetky niečo stoja. Výbava psíka ako obojok, vôdzku, misky na vodu a jedlo sú tiež výdavky, s ktorými musíte rátať. A potom tu máme ešte granule, konzervy…a potešia sa aj zopár hračkám. Za psíka musíte ročne platiť daň zo psa obci, alebo mestu.

Že vás nič z toho neodradilo? Tak ste pravým adeptom na nový život plný lásky. Prezrite si internetové stránky najbližších útulkov -. Skúste si vybrať psíka podľa fotografie. Býva pod nimi aj popis povahy psa, jeho vek, zvyky. Informujte sa, či nie je psík už adoptovaný, alebo rezervovaný. Môžete to však spraviť ako my. Vybrali sme sa rovno do útulku, neodradil nás ani hustý dážď. Asi sme tušili, že HO tam nájdeme. Váš vytúžený psík si vo väčšine prípadov vyberie vás a nie vy jeho. Ten náš bol tichučko, smutne pozeral spoza mreží…a tak bol náš. Zväčša musíte zaplatiť adopčný poplatok a zodpovedať zopár otázok správcom útulku. Chcú si byť istí, že budete správnym spoločníkom psíka. Pripravte sa, že vás neskôr z útulku kontaktujú a spýtajú sa ako sa pes má a či je všetko v poriadku.

psík

Prvé dni po adopcii bývajú plné vzájomného spoznávania, ocikávania nábytku (označovania teritória) a možno si spolu aj trochu poplačete a zavyjete. Je to normálne, emócie budú silné na oboch stranách. Keď prekonáte tieto adaptačné dni, už nikdy neoľutujete, že ste si vzali psíka z útulku. Sú to tie nejvernejšie zvieratká, ktoré vám dávajú každý deň more lásky a vyčarujú vám úsmev na tvári pri každom príchode domov.