Sklenené zábradlie je dobrá voľba.

Stavba a rekonštrukcia schodiska nie je úplne jednoduchá. Okrem toho, že musíte vopred vyriešiť jeho dizajn a použitie materiálov, tak, aby dotvárali atmosféru miestnosti, musíte tiež zobrať do úvahy všetky bezpečnostné nariadenia a postupy. Schodisko a zábradlie sú predsa len tie časti domu, ktoré predstavujú určitý typ rizika pri nedodržaní stanovených postupov. Schodisko a príslušné zábradlie teda musí spĺňať minimálnu a maximálnu výšku, či veľkosť medzier zábradlí. Toto všetko si môžete naštudovať v technických normách. Ak sa rozhodnete pre inštaláciu skleneného zábradlia na vaše schodisko, povieme vám len, že ste zvolili dobre. Sklo je aj napriek prvotnému zdaniu odolný a vďačný materiál. Sklenené zábradlia sa vyrábajú zo špeciálnych skiel, ktoré sú odolné a nerozbitné.

Sklo

Sklenené platne, ktoré bývajú prevažne použité na konštrukciu sklenených zábradlí sú dokonca oveľa bezpečnejšie, ako sa zdajú. Keďže nevytvárajú medzery, nedôjde k ľahkému prepadnutiu vecí, zvierat alebo detí cez ne. Sklo ako materiál prináša do každej miestnosti svetlo, pocit čistoty a luxusu. Sklenené zábradlie sa hodí do kombinácie s inými materiálmi – kameňom drevom, kovom. Môžete teda zvoliť napríklad kamenné schody so skleneným zábradlím a kovovým rámom, či bez.

Sklo2

Rám poskytuje konštrukcii väčšiu bezpečnosť. Sklenené zábradlie je taktiež veľmi nenáročné na údržbu – stačí pretrieť handričkou, prípadne aj nejakým špeciálnym prípravkom na sklo. Toto zábradlie sa vynikajúco hodí ako do interiéru, tak do exteriéru. Kvalitne vie odolávať poveternostným podmienkam. Ak je aj pre vás sklenené zábradlie to vysnívané, obráťte sa s jeho kúpou aj samotnou montážou na spoločnosť LMmont. Ich sklenené zábradlie cena https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ je dostupná na požiadanie. LMmont vám následne poskytne kompletný servis – od nákupu po samotnú realizáciu.