Veľa mužov pozná problémy so slabou erekciou

Navonok sa tvárime, že je v našom vzťahu všetko v poriadku. Máme atraktívnu ženu, resp. partnerku, s ktorou sme si doteraz rozumeli. Ale možno iba vy a ona viete, že určitý problém existuje. Konkrétne ten súvisiaci s vašou slabou erekciou a pravidelnými príznakmi erektilnej dysfunkcie.

Toto je modelová situácia mnohých párov, respektíve mužov. Všetko sa zdá byť relatívne OK, ale sexuálny život začína ísť dolu vodou. Takéto problémy by sme však nemali nikomu vyčítať. Človek nie je stroj a pod vplyvom rôznych ťaživých faktorov sa začnú prejavovať rôzne, či už fyzické alebo psychické problémy, ktoré sa v nejednom prípade vyznačujú aj týmto nedostatkom.

nervózny muž

Je to tematika, ktorá je pri chlapských debatách tabu. Teda aspoň keď sa s niekým bavíte z očí do očí. Pokiaľ však navštívite internet, existuje stovka blogov, diskusií a článkov, čo tento problém riešia. A prečo? Pretože je o túto tému záujem v dôsledku vysokého počtu prípadov. Cez internet je dostupná tiež viagra predaj online, čiže rôzne generiká s obsahom totožných látok, na ktoré sa neviaže lekársky predpis.

  • Na stránkach predajcov však zvyčajne nechýbajú informácie o doporučenom dávkovaní ako aj vedľajších účinkoch a spotrebiteľ ich užíva na vlastnú zodpovednosť.

žena na pláži

S občasným zlyhaním či slabšou erekciou sa stretol a stretáva asi každý. Niekedy skutočne môže ísť len o dôsledok únavy, nezdravej životosprávy a zhoršeného psychického stavu. O diagnóze erektilná dysfunkcia sa ale údajne začína vravieť vtedy, ak problém s erekciou pretrváva pravidelne aspoň 6 mesiacov, respektíve cca pol roka. Ak za túto dobu nepomohla zmena životosprávy, kľudnejšie prostredie či napr. pravidelný pohyb, jednoznačne treba navštíviť svojho lekára.

Ten dokáže lepšie určiť, aké sú vo vašom prípade tie pravé škodlivé faktory. Následne stanoví doporučenú liečbu a kroky, ktoré budete musieť vo vlastnom záujme podstúpiť.