Filmy, hry, hudba, všetko v jednom zariadení


Produkt ako NVIDIA Shield dokonaluje charakterizuje podobu dnešných technológií. Je to zariadenie, pomocou ktorého si môžete zakúpiť a stiahnuť množstvo nových filmov, hudby, skvelých videohier, všetko pomocou internetovej služby a streamovania.

mimoni

Ale predsa, tak na čo je zariadenie určené? Na filmy? Hudbu, či videohry?
Na všetky tri veci rovnakou mierou. Nečakajte, že v niektorej službe bude nedostatok či mínus. Filmy, hudba, hry, výber je vo všetkých troch prípadoch kvalitný, vravíme o výbere najpopulárnejších médií a ešte viac. Môžete sledovať, počúvať, hrať formou modernej služby, streamingu. 
Zo začiatku som si myslel, že ide o bežnú vec, kedy máme na výber populárne filmy i hudbu, no hry budú z amatérskych štúdií a v podobe, aby ich utiahlo i slabšie zariadenie. No mýlil som sa!

sluchátka

Zariadenie disponuje službou Steam a ako vieme, tam nájdeme i množstvo populárnych a kvalitných herných titulov. Zariadenie je skutočne vhodné i na videohry. Vlastne NVIDIA sú výrobcovia najpopulárnejších grafických kariet, podporujú i množstvo známych výrobcov videohier. Takže sa vlastne ani nedivím, že ich výrobok Shield TV je stvorený i na skvelý zážitok z hier.
Samozrejme rovnakou mierou i na skvelý zážitok z filmov, veď má podporu 4K rozlíšenia.

Smart domácnosť
Zaujímavými sú funkcie, vďaka ktorým si môže zhotoviť smart domácnosť! Shield TV disponuje službou ovládanie hlasom. Vytvorte si napríklad vlastný zoznam hudby, alebo pomocou hlasu rovno zvoľte obúbený hudobný kanál, požiadajte o vyhľadanie počasia či napríklad športových výsledkov. Okrem toho dokáže ovládať i termostat či garážové dvere.

hračky

K tomuto zariadeniu Shield TV sú dva ovládače. Prvý je vhodný na bežné sledovanie filmov, na výber hudby i celkové orientovanie sa v Menu a aplikáciách. Druhý ovládač je joystick vhodný na videohry.
Zariadenie disponuje operačným systémom Android 7.0, máte na výber i bežné aplikácie. Nemýľme si však tento produkt s tabletom! Ide skôr o hernú konzolu, ktorá sa pomocou HDMI kábla pripojí k televízii. Je to oveľa lepší zážitok.
•         Tento produkt dnes kúpime za 160 Euro.