Letom, svetom, internetom

Či už na internete trávite veľa, alebo málo času, mali by ste vedieť, čo hľadáte. Internet je miesto, kde sa nenachádza len množstvo pomocných článkov a rád, ale taktiež veľa klamu a nepravých informácií. Pokiaľ tam hľadáte životne dôležitú radu, dávajte si pozor na čo narazíte.

google

Na internete nie sú vždy články, ktoré obsahujú pravdivé informácie. Už vôbec nie fóra, kde prispievajú len náhodní používatelia, pričom sa delia sa o svoje názory a skúsenosti. Keď hľadáte na internete, článok, na ktorý kliknete by mal mať v prvom rade autora. Všimnite si, či v článku náhodou nie sú gramatické chyby. Taktiež sa zamerajte na odbornosť článku a na to, či daná osoba vie, o čom písala. Prípadne si informácie z článku porovnajte s iným podobným článkom.

Internet a sociálne siete neslúžia len na to, aby ste mohli zverejňovať fotky, neustále si písať s vašimi priateľmi, či si pozerať motivačné obrázky, ktoré zdieľate na vašom profile. Na internete sa dá naozaj inšpirovať. Nech sa rozhodnete robiť čokoľvek, môžete tam nájsť človeka, ktorý sa tomu už venuje a inšpirovať sa.
Môžete sa zapojiť do množstva súťaží a vyhrať ceny, taktiež sledovať YouTube a dnešný fenomén – youtuberov, ktorí natáčajú rôzne zaujímavé situácie zo života, alebo denné vlogy, kde vám zase priblížia svoj život. Inšpirovať sa dá aj od nich, pokiaľ si nájdete svojho obľúbenca. Je však dôležité vedieť rozdiel medzi slovom inšpirovať sa a kopírovať. Každý by mal byť originálny a sám sebou.

počítač

Taktiež je dôležité rozlíšiť reálny svet a svet na internete. Nikdy by ste nemali nechať úplne pohltiť a príliš to prežívať. Nezabúdajte, že pokiaľ sa len inšpirujete a nič s tým ďalej nerobíte, nemá to veľmi veľký zmysel. Internet je skvelý pomocník, nenahradí však skutočný vzťah, rodinu a priateľstvá. A napokon, nenahradí ani skutočný život.