Mačky vs. psy

Zvieratká nám všeobecne zlepšujú kvalitu života a to nie len svojou príjemnou spoločnosťou, ale aj pozitívnymi vplyvmi na náš duševný stav. Ak už ide teda o každý z nich si vyžaduje trochu inú starostlivosť a teda ich výber dobre zvážte.

kočka a pes

Psy
Osobne som veľkým zástancom havkov, pretože si myslím, že sú vďačnejší a vernejší ako mačičky. Nie nadarmo sa vraví, že pes je najlepším priateľom človeka. Od malička som vyrastala so psíkmi s ktorými mám len dobré skúsenosti. Napríklad, už ako malé dieťa ma mama nechávala spinkať v kočíku, pri ktorom celú dobu ležal náš nemecký ovčiak Rony, ktorý zo mňa ani na sekundu nespustil zrak. Preto ak by sa ma niekto spýtal, či by som chcela radšej psíka alebo mačičku, moja odpoveď by bola jednoznačná. Psy na mňa pôsobia nie len vernejšie, ale aj príjemnejšie ako mačičky, z ktorých som už neraz mala zlý pocit. A teda aj keď je pravda, že psíkovia si vyžadujú oveľa väčšiu starostlivosť a viac pozornosti, môj výber by bol vždy jednoznačný, pretože milujem to, ako ma každý deň na dvore čaká úprimne sa radujúci chlpáčik, ktorý celý deň čaká len na to, kedy ma uvidí.

pes

Mačky
Možno práve tiež moja skúsenosť, ktorá nebola práve najlepšia poukazuje na môj terajší postoj k mačkám. Mačku naša rodina vlastnila raz v živote, mali sme ju skutočne radi, bola zaujímavá, iná ako ostatné. Mala strakatú srsť najrôznejších farieb, ktorá sa len tak často nevidí. Starali sme sa o ňu najlepšie, ako sme vedeli, ale vždy nám dosť prekážalo, že často bola preč. Prišlo nám to od nej nevďačné. Jedného dňa naša mačička Lili zostala kotná a odvtedy sme ju nevideli. Ako mále deti nás to veľmi ranilo a od vtedy sme ďalšiu mačiku nechceli. Najhoršie na tom bolo, že veľa ľuďom ktorých poznáme, sa stalo niečo podobné. Je síce pravda, že sa o seba vedia lepšie postarať, ale aj tak nič nezmení môj názor, že psíkovia sú lepšími spoločníkmi.