4 výhody elektronických cigariet

1.       Elektronická cigareta menej škodí – Liquid (náplň) do elektronických cigariet, ktorý sa pri procese odparuje, neobsahuje žiaden decht ani karcinogény, ako ani ďalšie tisíce chemických látok, ktoré vznikajú pri horení cigarety. Náplň obsahuje akurát tak potravinárske farbivá, ochucovadlá a práve nikotín, kvôli ktorému cigarety fajčíme.

cigareta

2.       Ušetríte kopu peňazí –pre príklad môžeme uviesť porovnanie klasického fajčiara, ktorý vyfajčí krabičku cigariet denne, za tú môžeme počítať 3€. za mesiac to predstavuje okolo 90€. Na druhej strane fajčiar elektronickej cigarety si na mesiac vystačí s 50ml náplňou, čo stojí okolo 12€. Samozrejme táto čiastka nie je rovnaká pre všetkých fajčiarov elektronických cigariet, míňanie náplní závisí ako na typu elektronickej cigarety tak aj na štýle fajčenia.

3.       Nebudete nikoho obťažovať –Elektronická cigareta totiž nevylučuje dym ale vodnú paru ktorá nesmrdí, práve naopak, pri požití ovocných príchutí vyvoláva príjemnú arómu. Je známe, že cigarety škodia nie len fajčiarovi, ale aj ostatným, ktorí sa zdržiavajú v jeho okolí, v prípade elektronických cigariet toto neplatí. Na svete ako aj u nás sa čoraz viac rozširujú nie len obchody s elektronickými cigaretami, ale taktiež rôzne podniky, kde sú v interiéroch povolené, zatiaľ čo klasické cigarety sa vždy na viacerých miestach naopak zakazujú a nerešpektujú sa tak, ako kedysi v dávnejších časoch. V terajšej dobe narazíte na málo podnikov, kde sú fajčiari vítaní s otvorenou náručou.

elektronická cigareta

4.       Najprv ju nahradíte, potom ju položíte nadobro –Na začiatku získate plnohodnotnú náhradu cigarety s vysokým obsahom nikotínu. Časom sa naučíte obsah nikotínu v daných náplniach znižovať a znižovať, až kým sa nedostanete na nulu. Následne na konci zistíte, že fajčiť už vôbec nepotrebujete. Možno si už iba podľa nálady občas doprajete trošku bafkania príjemnej ovocnej alebo inej arómy.