Čo s tým, keď nie je čas na cestovanie?


Nájsť si dnes čas na všetky aktivity, ktoré sa dajú robiť, je niekedy naozaj ťažké. Niekedy priam až nemožné. Veď toľko vecí sa dá robiť, od výmyslu sveta. Nikdy predtým neexistovalo toľko veľa činností, ktoré sa dalo robiť, ako dnes. Skôr už taká premotivovaná doba, v ktorej máte toľko možností, že neviete čo skôr. Potom je problémom, že sa nič, žiadna činnosť, nerobí poriadne.

cesta

„Keď sa chce, tak sa dá.“
Je to tak. Čas na cestovanie by sa našiel, keby ste sa snažili. Ako na to?
1.       V prvom rade vyraďte zo svojho zoznamu činností všetky činnosti, ktoré vás zabávajú. Ktoré vám kradnú váš drahocenný čas a nie sú také podstatné ako vaše sny. Pretože žiť svoj sen je to najkrajšie, čo môžete pre seba urobiť. Čas sú peniaze, nezabúdajte.

2.       V druhom rade si nájdete najbližšiu destináciu, kam sa vyberiete. Nemusí to byť nič náročné alebo ďaleké. Stačí jednoduchý náučný chodník vo vašom meste. Napríklad. Alebo hrad v okolí, na ktorý sa chystáte už parádne dlho. Alebo kľudne stačí, keď vytiahnete bicykel z garáže a vymyslíte si trasu, na ktorú sa vyberiete. Nemusí to byť nič špeciálne, ale hlavné je, že spravíte prvý krok! Že sa k tomu odhodláte a nebudete len plánovať, ale naozaj uskutočníte to, čo chcete.

3.       Napríklad po tretie stačí keď budete pokračovať vo svojom pláne. Pozvoľna, ale vždy keď sa vám naskytne voľná chvíľa nebudete len tak nečinne sedieť doma, ale niekam sa vyberiete. Keď len na prechádzku do prírody so psom na nejakú hodinku. Nie je dôležité koľko, ale ako dlho sa budete venovať svojím plánom. Ak ich zopakuje 21 krát dá sa hovoriť o tom, že ste si vybudovali návyk, ktorý má reálnu šancu, aby ste si ho aj naďalej udržali. Hor sa do toho.

retro

Samozrejme, nezabúdajte myslieť na to, že si potrebujete aj oddýchnuť. Nie je podstatné, aby ste toho prešli čo najviac, ale aby to naozaj stálo za to. Aby ste si to naozaj užili a nie len tak neprítomne hľadeli na prekrásny výhľad, ktorý si uvedomíte až na fotkách. Pri oddychovaní však dajte pozor na to, aby ste nespadli znova do toho, že sa vám nebude chcieť ísť niekam a radšej presedíte doma pri televízore krásne slnečné popoludnie. Naučte sa oddychovať, ale naučte sa povedať si DOSŤ a znovu sa vrátiť do starých koľají.