Mobilné domy aj pre náročných.

Ľudia, ktorí si našli prácu na opačnom konci republiky musia byť ubytovaní v rôznych neútulných ubytovniach, pričom niektorí z nich vo svojom mieste trvalého bydliska vlastnia krásny rodinný dom. No keďže dom sa nedá previezť na iné miesto, riešenie je iba predaj tohto domu alebo hľadanie práce bližšie k trvalému bydlisku. Málokomu napadne, že by preniesol dom za svojou prácou. Dnes už táto fikcia nie je až taká nereálna. Špecializované spoločnosti totiž ponúkajú domy, ktoré sa naozaj dajú preniesť na akékoľvek miesto. A ponuka je v súčasnosti naozaj široká. Od mobilných maringotiek a chatiek až po domy, ktoré sa veľmi nelíšia od tých murovaných s pevnými základmi. Takže ak máte vlastný alebo prenajatý pozemok, vlastné bývanie v priebehu niekoľkých dní sa môže stať realitou.

mobilny dom

V ponuke sú mobilné domy na sezónne alebo celoročné bývanie. Tie na celoročné bývanie sú izolované a aj ich okná spĺňajú podmienky pre užívanie v zimných chladných mesiacoch alebo letných horúčavách. Možnosť pripojenia na inžinierske siete značne zvyšuje komfort obyvateľov týchto mobilných obydlí.

zahradna chatka

Mobilný dom premiestnite veľmi ľahko z jedného pozemku na iný, čo u murovaných domov nie je možné. No najviac ľudí lákajú mobilné obydlia svojou cenou. Sú totiž neporovnateľne výhodnejšie ako murované domy. Zriaďovacie náklady sú veľmi prijateľné a preto sú aj veľmi obľúbené u mladých ľudí. Niekto môže oceniť fakt, že mobilné domy nepotrebujú stavebné povolenie. Pre mnohých ľudí, ktorí stratili množstvo času a nervov behaním po úradoch to je nezanedbateľný bonus. Aj keď asi mobilné domy nikdy nedosiahnu výhody a používateľský komfort klasických domov, pre určitú skupinu ľudí môžu byť veľmi vhodnou alternatívou. Takto zriadený záhradný domček si určite nájde množstvo priaznivcov. Mladí ľudia, ktorí ešte neuvažujú nad usadením sa na jednom mieste takéto mobilné a určite aj dobrodružné riešenie ocenia asi najviac. Ak sa chcete poobzerať po kvalitných riešeniach mobilných obydlí, skúste mobilná chata Dvojdomek Red cedas Euro-mobilnedomy.sk.