Prispôsobte výber moto-prilby vašim konkrétnym požiadavkám

Tak, ako existujú rôzne terény, tak existujú rôzne typy motoriek a takisto široký výber moto prilieb rôznych prevedení, pričom každý typ prevedenia je svojimi vlastnosťami predurčený pre špecifický štýl jazdy, ktorá s konkrétnou moto prilbou nebude len oveľa bezpečnejšia, ale musí byť takisto dostatočne komfortná. Pri výbere tej správnej prilby pre nás, respektíve pre našu motorku, trasu a rýchlosť, ktorú preferujeme, je efektívne uvedomiť si tento poznatok skôr, než sa pustíme do výberu.Motorkár jazdí po ceste, červeno-čierna motorka

  • Treba myslieť na to, že konkrétna moto-prilba bude našim pravidelným spoločníkom na cestách a preto je skutočne vhodné hľadieť na fakt, aby zodpovedala konkrétne našim požiadavkám, prioritám a parametrom.

Môžeme vravieť o materiáli, cene, značke,… ale predovšetkým o vlastnostiach a typoch prilieb, ktoré sú určené na základe jazdných vlastností.

  • Konkrétne sa teda zamerať na to, či ide napr. o prilbu integrálnu, otvorenú, na skúter, odklápaciu, crossovú, atď.

Pokiaľ je vašim prípadom jazda na skútri, v pohode stačí otvorená prilba, ktorá je spravidla ľahšia, veľmi praktická a cenovo výhodnejšia. Automaticky je s ňou zabezpečené aj kvalitné vetranie (keďže je otvorená) a ide o takú šikovnú, no spoľahlivú voľbu.
Samozrejme iný prípad je, ak je niekto vlastníkom silnejšieho stroja, jeho terénom diaľnica a podstatne dlhšie trasy.Koleso, špina, pieskový terén

  • Už len kvôli vyššej rýchlosti by otvorená prilba nebola pohodlná, už vonkoncom nie bezpečná.

Tu je treba rozmýšľať nad výberom „integrálky“ alebo totožne zabezpečenej, spoľahlivej a značne populárnej voľbe, akou sú prilby odklápacie, ktoré okrem faktora vysokého stupňa bezpečnosti prinášajú aj praktickú stránku vo forme predného odklápania. Všetky varianty ponúkajú moto prilby Eres-racing.sk, kde si každý motorkár nájde to svoje.

  • Vravíme takisto o výbere z ponuky svetovo známych značiek, ktoré zvyknú používať aj profesionálni jazdci a nároky, respektíve vlastnosti sú tak dotiahnuté i do najmenších detailov.