Šťastný muž vo vzťahu


Ideálny vzťah zrejme neexistuje. Vždy sa nájdu nejaké väčšie či menšie problémy, s ktorými treba zápasiť, avšak ak máme vzťah, snažíme sa, aby sme v ňom boli spokojní. Muži a ženy sa od seba veľmi odlišujú a to samozrejme platí o správaní sa vo vzťahu. To aby bol muž skutočne spokojný vo vzťahu nezávisí iba od lásky, ktorú mu partnerka prejavuje, ale aj od ďalších faktorov, ktoré ho vo vzťahu ovplyvňujú.

muž

Priestor pre seba
Muži potrebujú priestor pre svoj vlastný svet, pre sebarealizáciu. Muž potrebuje byť občas aj sám, aj keď sú aj takí muži, ktorí sú stále na partnerke prilepený. Avšak väčšina mužov potrebuje kúsok priestoru, kde sa bude venovať svojim záľubám a kamarátom. Ak predtým, než vás stretol, chodieval napríklad na futbal, či sa venoval inému športu, nechajte ho, nech sa svojim koníčkom venuje aj, keď je vo vzťahu s vami. Je dôležité, aby každý z partnerov mal aj svoj život a netrávil sto percent svojou voľného času iba so svojou polovičkou. O to viac si muži potom vážia tento kúsok slobody a sú vo vzťahu spokojnejšími.

Mužov netreba meniť
Partnerky od mužov veľa krát vyžadujú, aby sa zmenili, lebo sa im nepáči to, či ono. Treba si však uvedomiť, že robiť nátlak na muža nemá príliš dobrý efekt, práve naopak. Žena si musí uvedomiť, že si zvolila partnera aj so svojimi chybami, ktoré má každý z nás je potrebné, aby partneri navzájom tolerovali svoje nedostatky a naučili sa s nimi žiť, pokiaľ chcú spolu šťastne nažívať.

chlap

Muž by sa mal cítiť ako muž
V dnešnom svete, kde sú ženy emancipované a vedia si poradiť s rôznymi nástrahami, ktoré by v minulosti zvládli len muži, je dôležité, aby muž pocítil, že jeho postavenie muža vo vzťahu nie je zabudnuté. Muž by mal dostať priestor, na to, aby mohol žene s niečím pomôcť, ukázať sa že je skutočný chlap, tak ako sa patrí. Kľudne prenechajte na neho klasické mužské práce a nechajte ho realizovať sa, pričom si bude pripadať užitočnejší. Aj tento detail vie muža spraviť spokojnejšieho vo vzťahu.