Strešné krytiny vysokej kvality od Terran

Na každej nehnuteľnosti nás okrem peknej fasády zaujmú aj strešné krytiny. Avšak strešné krytiny by mali okrem pekného vzhľadu spĺňať aj určité úžitkové vlastnosti. Medzi tieto vlastnosti patrí napríklad ich životnosť, odolnosť voči poveternostným podmienkam a odolnosť voči snehu či dažďu. S kvalitnou strešnou krytinou sa tiež udrží teplo vo vašom príbytku a nebude do neho nepríjemné zatekať.

střechy

Investícia do strešných krytín

Investícia do strešných krytín býva jednou z najväčších položiek pri novostavbe či rekonštrukcii domu. Strešné krytiny teda nie sú lacnou záležitosťou a vyberať ich treba na základe skúsených rád od profesionálov. Podľa materiálu z ktorého sú strešné krytiny vyrobené poznáme betónové, plastové, keramické či plechové strešné krytiny. Každá z nich má pritom svoje výhody a nevýhody a taktiež aj špecifické vlastnosti. Pri výbere strešnej krytiny tiež záleží na skone strechy vášho domu či inej nehnuteľnosti. Sklon strechy je veľmi dôležitý, pretože každá strešná krytina má svoj bezpečný sklon, t.j. uhol v akom má byť krytina položená. Vďaka správnemu položeniu strešnej krytiny sa zabráni prenikaniu dažďovej č stekajúcej vody pod krytinu. Samozrejme platí, že čím je strecha strmšia, tým menej sa na nej udrží vody či snehu. Ak sa pri neprofesionálnom pokladaní strešnej krytiny správne nedodrží sklon strechy môže dôjsť k prenikaniu vody, alebo bude nutné použiť ešte rôzne hydroizolačné a konštrukčné materiály, ktoré si budú vyžadovať ďalších pár desiatok až stoviek eur.

Strešné krytiny a ich životnosť

Kvalitné krytiny, ktoré sú vyrobené napríklad z betónu dosahujú životnosť aj cez 50 rokov. Pri výbere strešnej krytiny treba rozhodne dbať aj na tento ukazovateľ. Keďže investícia do strechy býva náročná je nevyhnutné aby vydržala čo najdlhšie obdobie a to v požadovanom vzhľade a úžitkových vlastnostiach. Výber kvalitnej strešnej krytiny ocenia aj vaše nasledujúce generácie, ktoré si budú môcť vychutnať kvalitnú strechu aj po niekoľkých desaťročiach. O strešné krytiny sa však treba pravidelne starať a poškodenú či zlomenú škridlu treba vymeniť a podobne.

krytina

Špičkové strešné krytiny a ďalšie príslušenstvo na dokonalú stavbu strechy ponúka spoločnosť Terran, s.r.o. Na ich internetovej stránke www.krytina.sk nájdete strešné krytiny rôznych farieb, štýlov, materiálov a tvarov. Neváhajte sa tiež poradiť s profesionálmi, ktorí majú so strešnými krytinami dlhoročné skúsenosti. Vďaka profesionálnym radám sa vyhnete nepríjemnostiam a nevhodne investovaným finančným prostriedkom.

Posted in Nezařazené