Detská Izbička ako v rozprávke

Ako mali sme všetci snívali o tom že naša izba sa premení na rozprávkové kráľovstvo. Tento sen deň však môžete splniť vašim deťom úplne ľahko, stačia na to týchto 5 rád a z detskej izby môže byť rozprávkové kráľovstvo.

pokoj

· Zistite čo majú vaše deti radi
Prvom rade musíte zistiť, čo práve u nich fičí, a aké majú obľúbené animované postavičky, či radšej preferujú krajinu alebo izbu ktorú videli v rozprávke a nechajte sa inšpirovať.

· Kreativita
Všetko už len ostáva na Vás. Vy musíte byť kreatívny, a zladiť všetko, čo k tomu pasuje. Čiže vhodný výber farieb, zariadenia a všetkého čo tam menšie chýbať. Vyhľadať tie správne materiáli, zakúpiť vhodné zariadenia a ide sa meniť z obyčajnej detskej izby do izby ako z rozprávky.
· Farba
Pokiaľ sa bude jednať o izbičku princezničky, zvolíte ružovú ak pôjde o auto McQween, zvolíte červenú. To je jasné. No podľa farby budete musieť hľadať aj farby. O posteľ sa báť nemusíte. Postele podľa animovaných postav sa dajú vyrobiť na mieru, ostatné však budete musieť doladiť. Pozor pri farbe na stenách. Použite radšej jemnejší odtieň farieb, aby mala Izbička aj svetlo.

· Osvetlenie
Správne osvetlenie, by malo byť prvotným dojmom pre vaše deti. Vyberte také čo nie je silné ale skôr jemne. Odporúča sa skôr do takýchto izieb bodové svetlá ktoré sú ekologickejšie a úspornejšie. Taktiež môžete svetlo doplniť aj malými led lampičkami na stôl, či na nočný stolík pri posteľ.

scéna

· Koberec alebo podlaha ?
Ak vyberáte medzi týmito dvoma, skôr vyberte koberec. Jednak je koberec teplejší oproti podlahe a na druhej strane, dodá v izbe poslednú bodku v novom rozprávkovom kráľovstve. Tak ako platí pri výbere farby zariadenia musí byť aj zladená farba koberca.
Ak ste sa rozhodli že necháte podlahu, tak v tomto prípade zvoľte plávajúcu. Je teplejšia oproti ostatným a má vhodnú izoláciu na vzdušných a únik tepla.