Trendy sklenené dvere

Určite ste aj vy pozerali návrhy interiérových dizajnérov a doslova sa rozplývali nad domácnosťami z katalógov, ktoré pôsobili nadčasovo a originálne. Ako to tí návrhári robia, že ich projekty sú doslova pastva pre oči? Vy sa všemocne snažíte zariadiť interiér podľa moderných trendov, ale stále tomu niečo chýba? Dôvodom budú sklenené dvere. Sklenené dvere môžu byť nádherným doplnkom v interiéri, ktorý vašu domácnosť premení na štýlovú s nádychom luxusu. Sklenené dvere pôsobia mimoriadne moderne a svoje uplatnenie majú ako v domácnostiach rodinných domov, ale mimoriadne sa hodia aj do kancelárskych priestorov a moderných budov.

sklenené dvere

Pri výbere sklenených dverí máte na výber z viacerých druhov. Zvoliť si môžete posuvné sklenené dvere alebo klasické otváracie dvere. Výhodou posuvných sklenených dverí je, že ich môžete zakomponovať aj do priestoru, kde nemáte v miestnosti veľa priestoru. Nemusíte mať priestor na otváranie, fungujú len na princípe posúvania z jednej strany na druhu. Cena sklenených posuvných dverí závisí od zvoleného rozmeru, kvality a spôsobu kovania.

Sklenené dvere majú množstvo výhod. Okrem už spomínanej dizajnovej stránky, dokážu vďaka svojej priehľadnej štruktúre krásne presvetliť celý interiér. Do miestnosti tak dostanete oveľa viac slnka ako v prípade zabednenia bežnými drevenými dverami. Montážou sklenených dverí získate tiež otvorený koncept priestoru. Miestnosti tak budú vyzerať otvorené a navzájom prepojené. A vy pritom nestratíte súkromie.

dvere

Bezpečnosť.

Mnoho rodín, najmä v prípade malých detí, sa obáva inštalácie sklenených dverí z dôvodu bezpečnosti. Predsa len ide o sklo, ktoré je krehké a ľahko sa dá rozbiť. V prípade sklenených dverí sa však používa bezpečnostné tvrdené sklo, ktoré nie je možné tak jednoducho rozbiť. Nemusíte sa preto báť nehody a sklenené dvere si môžete pokojne zvoliť aj v prípade malých neposedných detí. Navštívte stránku lmmont.sk a inšpirujte sa z ponuky sklenených dverí, ktoré sú budúcnosťou interiérového dizajnu.