Trump hovorí, že by mohol obnoviť sankcie z Huawei po stretnutí s Čínskym prezidentom Xi.

V Japonsku sa konala veľká udalosť s názvom Summit G20, počas ktorého sa prezident Spojených štátov amerických Donald Trump stretol s Čínskym prezidentom Xi Jinpingom. Po svojom stretnutí Donald oznámil, že obe krajiny obnovia obchodné rokovania. Uviedol tiež, že americkým spoločnostiam by sa umožnilo obnoviť predaj zo spoločnosťou Huawei.

prezident.jpg

V máji v roku 2019, Donald podpísal výkonný príkaz, ktorý umožnil americkej vláde blokovať predaj amerických spoločností zahraničným veľkým firmám ktoré sú  považované za bezpečnostné riziko. Nie je okamžite jasné, čo – alebo ak vôbec – boli podniknuté kroky na zrušenie obmedzenia predaja do suverénnej Čínskej známej  technologickej spoločnosti. Podľa novín The Washington Post Trump povedal novinárom, že sa stretne s predstaviteľmi, aby zmiernil tlak na Huawei, ale aj to, že ešte neurobil formálne rozhodnutie o ich zrušení a zakázani.
Predstavitelia Bieleho domu v nedeľu objasnili poznámky 45 prezidenta. Predseda Národnej hospodárskej rady Larry Kudlow v rozhovore pre Fox News Sunday povedal, že oddelenie obchodu „udelí nejaké dodatočné licencie tam, kde je všeobecná známa dostupnosť“ potrebných častí a že „otázky národnej bezpečnosti zostanú hlavné prvoradé“.

internet.jpg

Huawei je chytený uprostred väčšej americko-čínskej obchodnej vojny. Zatiaľ čo obe krajiny si voči sebe vyberali tarify, úradníci bezpečnosti  varovali pred možnosťou, že telekomunikačná spoločnosť udržiava väzby s CN vládou a môže predstavovať bezpečnostnú hrozbu pre US.
Čína údajne plánovala urobiť pre najznámejšiu  firmu odklad pre návrat do rokovacej tabuľky. Minulý mesiac Trump naznačil, že USA buď uvidí nejaký posun vpred na obchodných rokovaniach, čo v podstate dokazuje, že príkaz má menej  do činenia s národným bezpečnostiam a viac, aby sa dali urobiť ako vyjednávacia taktika.