Vyberáme nábytok do obývačky

Iste už máte v hlave premyslené rozloženie vašej obývacej izby. Vybrali ste farbu stien, materiál podlahy a teraz vám chýba už len nábytok. Prelúskali ste niekoľko stránok o bývaní, prezreli si kopu katalógov a rozhodujete sa ako vyčarovať z obývačky miesto pre relax.

nábytek

V obývacej izbe je najdôležitejším prvkom sedacia súprava. Mala by byť dostatočne veľká pre celú rodinu a samozrejme pohodlná. Ideálne je sedenie pre 6 osôb. Čo sa umiestnenia týka, treba myslieť na to, kde budete mať televízor. Nie je zásadou, že by ste museli mať sedačku pri stene. Skúste ju dať do stredu miestnosti a uvidíte, že bude pomyselným ostrovom a dominantou izby. Doplňte k súprave kreslá, ktoré môžu byť iného dizajnu a farby. Vytvoríte tak zaujímavý kontrast.
Konferenčný stolík by nemal chýbať. Slúži na odkladanie vecí, občerstvenia a vie byť aj skvelým doplnkom. Ak nechcete, aby pôsobil masívne a rušil priestor, nemal by byť vyšší ako 42 centimetrov.

interiér

Nezabúdajte na to, že správne osletlenie a doplnky vo forme zaujímavých lampičiek, bodového osvetlenia, alebo trendy LED pásikov, či panelov vie vytvoriť atmosféru Lustre a stojanové lampy sú skvelým doplnkom. Mali by byť umiestnené nad stolíkom, alebo sedačkou. Iste budete chcieť v obývačke aj čítať.

Obývačkové steny môžete kúpiť ako jednotlivé kúsky a zostaviť si tak súpravu podľa vlastných potrieb a predstáv. Trendom sú závesné skrinky, komody, stojany na televízor. Nebojte sa atypického nábytku. Krásne vyznie knižnica umiestnená v rohu miestnosti, alebo individuálne police ako keby rozložené mimo ostatných kúskov. Predeľovacia stena je skvelým riešením do väčších obývačiek, ktoré sú spojené s kuchyňou. Módne sú aj sklenené zasúvacie steny.

pokoj

Ak máte radi doplnky, iste sa s nimi vyšantíte. Vankúše umiestnené na pohovke. Veľké obrazy podsvietené LED pásikmi. Netypická socha. Rodinné fotografie a z nich vytvorené koláže, alebo tapety. Zrkadlá, ktoré zväčšujú opticky priestor. Zaujímavé koberce. Svietniky, stojany na kvety. Možností je veľmi veľa.