Založenie spoločnosti, či likvidácia spoločnosti bez tzv. „papierovačiek“?

Na Slovensku máme viacero typov spoločností, ktoré môžete založiť a stať sa tak jedným z podnikateľov. Tieto spoločnosti sa od seba líšia formami podnikania a každá táto forma je niečím špecifická, čo majú však rovnaké je veľké množstvo papierovačiek okolo toho. Vy už svoju firmu máte založenú a týmito papierovačkami ste si už prešli a teraz vás čaká likvidácia sro a myslíte si, že to bude jednoduchšie, ako firmu založiť? Máme pre vás odpoveď, nie nebude, ak však chcete prejsť likvidáciou vašej firmy rýchlo, bez papierovačiek a bez zbytočných nervov, určite pokračujte v čítaní tohto článku.

kalkulačka

Čo poväčšine so sebou nesie likvidácia spoločnosti

Spoločnosť sa dá založiť, a takisto sa dá aj zrušiť. Vo všeobecnosti, môžeme povedať, že spoločnosť zaniká výmazom z obchodného registra a môže zaniknúť s likvidáciou, alebo bez likvidácie. Čo však so sebou likvidácia, okrem veľkej kopy papierov a vybavovania, navštevovania inštitúcii, vysvetľovania a pod. prináša sú nervy, stres a nedostatok času. Pri likvidácii sa bavíme približne o 9tich mesiacoch tvrdej práce na tom, aby ste svoje podnikanie ukončili. Nehovoríme o tom, že chyby nie sú dovolené, termíny treba dodržiavať a podobne. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa likvidácii rozumejú, máte vyhraté, ak však patríte do skupiny ľudí, ktorí s likvidáciou nemajú veľké skúsenosti, nezúfajte. Našťastie žijeme v 21. storočí, kde existujú spoločnosti, ktorým likvidácia sro nerobí žiadny problém a dokážu ju za vás vykonať. Ak sa rozhodnete, že budete likvidáciu riešiť takýmto spôsobom, získate čas, ktorý môžete investovať do iných, pre vás dôležitejších vecí, ušetríte svoje psychické zdravie a to je asi tá najväčšia výhoda, ktorú si z tohto celého procesu odnesiete.

účetní program

Akú spoločnosť zvoliť?

Momentálne vládne na trhu s ekonomickými a účtovníckymi službami príliš veľká konkurencia. Vždy, by ste si pre svoju firmu mali vyberať kvalitné spoločnosti, teda také, ktoré už na trhu nejaký čas pôsobia, ale okrem toho majú za sebou dostatočné množstvo spokojných klientov, zamestnávajú odborníkov na dané problematiky a sú ochotní vám vždy poradiť a majú skúsenosti s témami ako je likvidácia sro. Ak hľadáte takúto spoločnosť, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.easystart.sk/.