Zdravie je náš najväčší kapitál


Zdravie je naše najväčšie bohatstvo, pretože len keď sa cítime vo svojej koži dobre, máme silu a chuť riešiť rôzne životné situácie. Preto je pre nás mimoriadne dôležité sa neustále udržiavať v najlepšej kondícii. Tak sa teraz poďme pozrieť na najväčších pomocníkov v otázke nášho zdravia.

česnek

VitamínC
Vitamín C je pre ľudské telo mimoriadne dôležitý a pretože si ho samé nevie vyrobiť,musíme dbať na jeho pravidelné dopĺňanie.  Najlepšie v prirodzenom stave a keď sa rozhodnete pre Céčko vo forme doplnkov, najlepšie urobíte, keď si vyberiete tie s obsahom šípok. Prirodzené zdroje vitamínu sú napríklad: kyslá kapusta, citrusy, plody šípok a rakytníka, čierne ríbezle. Vitamín C, okrem iného,  výrazne bojuje proti chorobám z prechladnutiu.

Echinacea purpurová
S obľubou ju používali po celé stáročia i indiáni z Veľkých prérií. Buď žuli jej koreň alebo si pripravovali čaj. V dnešnej dobe sú okrem čaju populárne echinaceové sirupy alebo tinktúry.

pomeranč

Cibuľa a cesnak
Sú to výborní pomocníci  nielen v kuchyni ale aj v boji proti chorobám, najmä pokiaľ ide o prechladnutia, angínu a chrípku.  Pozor však na cesnak, dokáže Vám výrazne znížiť tlak.

Zázvor
Pokiaľ nie ste alergický na zázvor, ideálne je, keď si ho nastrúhate do čaju alebo v prípade silnejšieho výluhu, ho krátko povaríte vo vode a prilejete do nápoja.

Medvedí cesnak
Najcennejší je v čerstvom stave, alebo vo forme tinktúr. Jeho najväčšia sila tkvie v posilnení imunity a srdcovo-cievneho systému, prečisťuje organizmus, lieči kožné chronické choroby. Jeho účinky sa však sušením strácajú. Pred jeho zberom v prírode si však podrobne naštudujte jeho vzhľad a nepomýľte si ho s konvalinkou!

zázvor

Ovocné a zeleninové šťavy
Pokiaľ máte možnosť si doma vyrábať vlastné ovocné a zeleninové džúsy, ste na najlepšej ceste k posilneniu svojho zdravia. Čo  tak skúsiť šťavu z cvikly a mrkvy? Alebo jablkovo-pomarančový džús? Fantázii sa medze nekladú. Na internete nájdete veľa chutných receptov na džúsy alebo rôzne smoothies.
Najlepšou prevenciou však proti chorobám z prechladnutia je otužovanie počas celého roka.