Ako naplánovať dovolenku s kolegami


Ak plánujete dovolenku so svojimi kolegami, postupujte opatrne a pamätajte na nasledujúce skutočnosti:
Koho zahrnúť:Možno ste priatelia len s niekoľkými ľuďmi v práci, takže sa stáva o to dôležitejšie si vybrať, s kým chcete stráviť spoločnú dovolenku. Ak chcete, aby to bolo s vašim blízkym priateľom v práci, plánujte diskrétne. Nechcete, aby sa o tom dozvedeli nepozvaní hostia, ktorí by chceli byť toho súčasťou.

team building

Kam ísť:Nebuďte príliš dobrodružní pri výbere dovolenkového cieľa. Ak ste predtým nikdy necestovali so svojimi kolegami, je vždy dobré sa pokúsiť o víkendovú dovolenku. Ak to nie je príliš dobre, nebudete musieť navzájom znášať spoločnosť príliš dlho. Pamätajte, že sa musíte vrátiť a pracovať v spoločných priestoroch a nechcete, aby vaše prázdninové skúsenosti narušili váš pracovný vzťah.

Čo robiť: Naplánujte trasu tak, aby v nej boli zahrnuté všetky želania. Uistite sa, že jedna osoba nerozhoduje sama o tom, čo robiť a kam ísť. Taktiež sa uistite, že ste si pred odchodom nastavili plán a uistite sa, že všetci sú na tej istej vlnovej dĺžke.
Správa peňazí:   Táto časť môže byť najnáročnejším aspektom a môže spôsobiť veľa problémov ak sa nevykoná dobre. Keď plánujete, uistite sa, že ste v rozpočte každého. Nech jedna osoba manipuluje s peniazmi a vedie účet všetkých výdavkov a skupina môže vyrovnať účty každú noc. Alebo ak dávate prednosť plateniu pri každom jedle a aktivite, to je tiež dobrý spôsob. Len sa uistite, že zaplatíte za to, čo konzumujete.

dobrodružství

Zdieľanie izieb a kúpeľne:Ak zdieľate spoločnú izbu s vašim kolegom, dávajte pozor na to, aby ste ju udržiavali čistú a upratanú. nenechávajte okolo seba mokré uteráky alebo pohodenú bielizeň. Nerozprávajte neskoro do noci, keď váš kolega spí. Rešpektujte jeho/jej súkromie a priestor. Vždy si zapamätajte, že sa musíte vrátiť z dovolenky ako dobrí kolegovia.

Posted in Nezařazené