Ako si vybrať vhodné služby – návod a čo nerobiť

Chceme aby služby boli dôveryhodné a kvalitné.
Čím si ale určite môžeme byť istí je, že nás buď sklamú, alebo nám zdvihnú náladu.
Lenže ako rozlíšiť, či ísť do kaviarne za rohom alebo tej vedľa nás? Kde budú lepší a skúsenejší čašníci? A v ktorej poisťovni budú poskytnuté dôveryhodnejšie ponuky? Keď prídeme naspäť do kancelárie, zistíme, že v nej upratovačka bola alebo bude zanechaná v stave, akom sme ju nechali v piatok?
Aby sme sa vyhli nepríjemným situáciám, máme možnosti ako im predísť:
 
recenze

  • Skúsenosti

Či koláče z tejto cukrárne sú chutné a kvalitné, alebo by sme radšej mali zájsť do inej, musíme ísť vyskúšať. Preto tam zájdime ešte kým si ich objednáme naostro a uistime sa, že sú chutné.

·Názory iných

Aj tie nás môžu zachrániť pred vykorisťujúcou hypotekárnou zmluvou, ktorú nám iná banka ochotne poskytne výhodnejšie.
Počúvajme teda ľudí, na ktorých sa spoľahnúť môžeme a povedia pravdu.
Takisto, aj keď už menej spoľahlivo, sa môžeme inšpirovať internetovými fórami a magazínmi alebo konkrétnymi stránkami firiem, od ktorých niečo potrebujeme.  

·Cena

Pri službách uplatňujeme pravidlo, že čím drahšie, tým kvalitnejšie. Väčšinou.
Napriek tomu je dôležité ceny si porovnať a neuspokojiť sa s prvou. Je kľúčové všetko si zistiť a dať si záležať aby sme si vybrali výhodne čo i len nechtové štúdio. Ak sa nám tak podarí, budeme mať pekné nechty, za krátky čas a dobrú cenu. Alebo správnu realitnú kanceláriu, ktorá nás neoklame a našu nehnuteľnosť predá rýchlo a dobre.

sluchátka

·Niekedy nič nepomôže

Každý človek je oprávnený mať zlý deň. Možno krajčírka nemala dobré ráno lebo nestihla došiť šaty, inému sa zas na nohavice vyliala káva, takisto ako aj kaderníčke mohol ujsť autobus.
Tým by sme si našu náladu však nemali nechať skaziť. To, že nás niekto nepoteší neznamená, že náš deň je na nič. Aj keď pravda je, že nie vždy prídu otrávené pohľady z práce, ktorú niekto robí len aby mal brigádu vhod.
Na druhej strane, vtipní a dobre naladení automechanici nám zlepšiť deň dokážu najmenej tak ako ekonómka s podareným finančným plánom.
Záleží na nás a našom chápaní vecí.