Ako zabezpečiť prístup k elektrine aj bez zástrčky?

Občas ľudia potrebujú vypadnúť mimo svoj domov, bežný život a odpočinúť si od kontaktu so spoločnosťou. Najčastejšie si tak chodia odpočinúť na rôzne odľahlé miesta, či už na chalupu v horách, na dlhý výlet autom, karavanom alebo stanovať do prírody. Na týchto miestach sú často okradnutí o prístup k vode, elektrine a iným technológiám, ktoré sú v súčasnosti bežnou súčasťou našich každodenných životov. Kým nedostatočný prístup k elektrine, vode a iným veciam môže predstavovať poriadne dobrodružstvo, niekedy je ich využitie však naozaj nevyhnutné.

menič napätia

Ako však zabezpečiť prístup k elektrine aj bez zástrčky alebo iného riešenia? Jednoducho. Pomôže vám s tým špeciálne zariadenie, ktoré sa nazýva menič napätia. Prístroj funguje na princípe zmeny smeru prúdenia elektrickej energie, ktorá prúdi jedným smerom a následne sa jej prúd zmení na obojsmerný. Vďaka tejto premene smeru prúdu je potom možné získať prístup k elektrine a využiť ju na pripojenie rôznych zariadení alebo spotrebičov.

stanovanie v prírode

Menič napätia sa tým pádom hodí napríklad na pripojenie variču, vďaka čomu si môžete pripraviť jedlo, či už dovolenkujete v stane, v kempe alebo v karavane, prípadne ste sa rozhodli vyskúšať váš prvý roadtrip a prespávate v aute. Podobne je možné pripojiť i prenosnú chladničku alebo iné chladiace vybavenie, ktoré bude chrániť potraviny pred ich skazením. Pri dlhých cestách autom, či už pracovných alebo cestovaní na dovolenku, určite oceníte menič napätia z 12v na 230v, ktorý poskytuje aj možnosť nabitia telefónu, prostredníctvom USB portu, prípadne dobitie notebooku, tabletu alebo ďalšieho elektronického zariadenia. Takýto menič napätia by vám nemal chýbať ani napríklad ak pracujete ako šofér výletového autobusu alebo vodič kamiónu, pričom strávite vo vozidle niekoľko hodín denne a dokonca často využívate kabínu aj na prespanie.