Čo zažiť a vidieť v meste Kemer

Destinácia Turecko Kemer patrí tie obľúbenejšie. Niežeby iné miesta v Turecku nezažívali dostatok popularity, no Turecká riviéra, je jednoducho Turecká riviéra. Čo vidieť a zažiť v tomto krásno meste? Verte, že je toho naozaj dosť, takže si svoju dovolenku neplánujte len na týždeň.Malá drevená loďka stojí na pieskovej pláži v zátoke.jpg

More, piesok a krásna príroda

Turecko je taký dokonalá príklad toho, ako môže príroda kontrastovať sama so sebou. Toto sa netýka len Kemeru, ale aj iných miest v tejto krajine. Na jednej strane tu nájdete dlhé piesočnaté pláže a samozrejme more. V hotelových rezortoch rastú plamy a celú nížinatú časť krajiny pokrývajú pomarančovníky. Inak povedané, krajina ako vystrihnutá z exoticky vyzerajúcej pohľadnice. Stačí však trochu zdvihnúť hlavu a uvidíte niečo celkom iné. Monumentálne pohoria, stromy a bujná zeleň. V Turecku sa proste spájajú dva svety. Viete čo je výborné? Že na svojej dovolenke, ich môžete aj v priebehu jedného dňa, zažiť obe naraz.

Čo čakať a čo zažiť v Kemeri

Toto mesto, sa od tých ostatných – tureckých, nejako extrémne neodlišuje. V prvom rade, by sme mohli rozdeliť na dve časti. Tou prvou, sú moderné a luxusné hotelové rezorty, ktoré sa tiahnu pozdĺž mora. Tou druhou, je stará časť mesta. Tu zažijete reálne Turecko trhy, stánky, bary, reštaurácie a historické pamiatky. Tých je tu pomerne dosť. Nečakajte však žiadne nóbl múzeá, aj keď i tie tu nájdete. Historické pamiatky v Turecku, sú v všeobecnosti, také pôvodné. Ide prevažne o zrúcaniny budov a iné starobylé ruiny.Súmrak nad morom.jpg

Kde ísť na výlet

Mnohé možnosti na výlety poskytuje pohorie Taurus, ktoré sa rozprestiera okolo tohto mesta. V horách ešte ostaneme. Turisti majú možnosť vysúšať lanovku, ktorá ich vyvezie na samotný vrchol hory Tahtali.
Za návštevu určite stojí aj folklórny park „ Folklorik Yörük Parki“. Priamo v historickom meste, nájdete kruhovú mešitu, ktorá je stará stovky, ak nie tisícky rokov.