Skvelé nápady na prípravky na pleť, ktoré si môžete vyrobiť doma

Dnešná doba ponúka veľa možností, ako sa starať o našu pokožku. Môžete sa pokojne zveriť do rúk profesionálov alebo si pomôcť sama.
 
Bylinkové tonikum
 
Bylinku si zvolíte podľa toho aký účel má spĺňať. Podráždenú pokožku výborne upokojí vývar z mäty. Protizápalové účinky má takisto šalvia a harmanček. Stačí, ak sa v lete poobzeráte po svojej záhrade a určite nejaké bylinky nájdete.aloe, pleť, maska,.jpg
 
Maska na tvár
 
Masku si viete doma spraviť takmer zo všetkých surovín, ktoré máte v chladničke. Veľmi účinná je maska s aloe vera, ružovou esenciou alebo jogurtom. Ak si pravidelne vyhradíte čas pre svoju pleť, uvidíte zlepšenie po veľmi krátkom čase.
 
Telové maslo
 
Na tento recept je najlepší kuchynský robot, ktorý maslo ,,vyšľahá,, do dokonalosti. Namiešajte si kombináciu, podľa toho akú máte pokožku. Výborné je bambucké maslo, arganový olej, kokosový olej. Pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja a vyšľahajte! Takéto maslo vám v chladničke vydrží pár mesiacov. Neodporúča sa ho nechávať v teple, lebo sa v ňom obsiahnuté oleje rozpustia. Telové maslo môže slúžiť aj ako pleťový krém. Pridať môžete vitamín A a E a iné igrediencie, ktoré obohatia vašu pokožku.
 
Domáci peeling
 
Tento zázrak pomáha odstraňovať odumreté časti pokožky a zanecháva ju krásne hebkú. Tá je potom pružnejšia, prekrvenejšia a zdravšia. Domáci peeling vyrobíte úplne jednoducho. Rozmyslite si, čo chcete ako základnú zložku. Môže to byť napríklad himalájska soľ, cukor, ovsené vločky alebo kávu. Potom stačí pridať esenciálny olej, ktorý vám vonia a lyžicu oleja. Ideálny panenský. Po použití takéhoto peelingu už nie je potrebné sa natierať. Veľmi dôležité, ale je, aby sa to s touto pomôckou nepreháňalo. V takomto prípade vám môže poškodiť pokožku. Najideálnejšie je 1-2 krát do týždňa.žena, portrét, hnedé vlasy.jpg
 
Mnoho žien v dnešnej dobe plnej umelých a chemických prípravkov volí naturálnejšiu alternatívu. Možno zistíte, že vás to baví viac, ako ste predpokladali a stane sa s vyrábania svojej kozmetiky koníček.