Oddelené, no pritom vzdušné a priestranné miestnosti. To poskytujú sklenené deliace steny

Presklené deliace priečky sú zaujímavým a moderným prvkom interiérov. Nielenže pôsobia veľmi esteticky a ich dizajn nadčasovo, ale tieto sklenené steny prinášajú do miestností tiež svoje funkčné a praktické stránky. Medzi tie patrí aj optické zväčšovanie miestností, kvalitná priepustnosť svetla či rokmi nepoškodený a stály dizajn na čele s dlhou životnosťou.Prázdny priestor, architektúra.png
Na základe ich prevedenia zo skla sú známe zmienené pozitíva, ale na druhej strane si s touto charakteristikou možno spájame labilnosť. Je však známe, že súčasné sklenené prvky do interiérov pri výrobe hľadia na prísne bezpečnostné kritériá, čoho dôsledkom sa používa bezpečnostné sklo, ktoré je niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom. Tieto prvky sú tak určené k spoľahlivej pravidelnej prevádzke a funkčnému umiestneniu do vašich priestorov.

  • Dominantou týchto stien je sklo. A v tomto smere máme možnosť vybrať si z viacerých variácií, či už z hľadiska typu alebo sfarbenia či špecifických povrchových úprav ako pieskovanie či digitálna potlač.

Samozrejme dostupná je aj klasická možnosť vo forme bieleho skla, ktoré ponúka priehľadnosť a tým pádom lepšiu orientáciu v priestore, na druhej strane ale menej súkromia. Preto je vhodné výber, respektíve prevedenie skiel prispôsobiť konkrétnym požiadavkám, účelom využitia ako aj miestnosti, kde majú byť umiestnené.Slnečné svetlo v miestnosti, stolík a sedačka.jpg

  • Aj biele sklo však ponúka dve variácie a možnosť vybrať si medzi priehľadnými alebo naopak nepriehľadným.

Využitie sklenených stiendokáže mať niekoľko opodstatnení. V stručnosti vravíme o schopnosti rozdeliť priestor na požadované časti, no zároveň sa vyvarovať vzniku stiesnených a dusných priestorov. Sklo dokáže vytvoriť oddelené časti, ktoré však budú dýchať ľahkosťou a disponovať potrebným priestorom. Ide o veľmi praktický dizajn, ktorý zaberie prakticky minimum miesta nevraviac o schopnosti skla opticky rozširovať priestory.