Prostata a jej vplyv na vašu erekciu

Ak máte problém s erekciou, skutočný problém nemusí tkvieť v poruchách týkajúcich sa vášho penisu, prekrvenia či v psychických zábranách, ale niekde úplne inde. Presnejšie, problémom môže byť vaša zanedbaná prostata. Ide o nesmierne dôležitý orgán, ktorý vplýva na vaše semenníky, erekciu, spermie, náladu a aj plodnosť.
Muž v slnečných okuliaroch za bielymi mrežami.jpg

Prostata a erekcia spolu úzko súvisia

Slovíčko „prostata“ je latinské označenie pre tento mužský orgán. Slovensky ho nazývame ako predstojnú žľazu alebo predstojnicu. Už vám asi začína byť jasnejšie, prečo súvisí s erekciou.

Prostata je v podstate žľaza, ktorá sa nachádza na dne panvy. Pri troške snahy ju môžete nahmatať pri semenníkoch. Má na starosti jednu veľmi dôležitú vec, a to udržiavanie ejakulátu v zdraví. Ak dôjde k problémom s prostatou, je len otázka času, kedy začnete trpieť problémami s erekciou.

Najčastejšie problémy s prostatou

Najohrozenejšou skupinou sú muži po päťdesiatke, vtedy najčastejšie dochádza k nezhubnému zväčšeniu prostaty. Muž začína neustále behať na záchod, čo má mimochodom taktiež vplyv na erekciu. Z časti psychologický, no aj fyziologický. Močový mechúr sa totiž pri častom močení nikdy nevyprázdni na sto percent. Zvyšky moču v močovom mechúre môžu spôsobiť zápaly, ale taktiež zabraňujú tomu, aby penis fungoval správne.

Druhým problémom je zhubné zväčšenie prostaty, no to je už naozaj vážny zdravotný problém, ktorý je potrebné riešiť s odborníkmi.
Muž s tmavými vlasmi, v čiernej košeli s bodkami v tme.jpg

Ako predchádzať problémom s prostatou a erekciou

Najlepšou prevenciou na oba problémy, ktoré spolu úzko súvisia, je pravidelný sex, pohyb a zdravá strava. Všetky tieto veci vplývajú na prekrveniu organizmu a aj na vaše pohlavné orgány, konkrétne na prostatu, penis a semenníky.

Takže nebuďte leniví a začnite sa pravidelne venovať týmto veciam. Inak povedané, pravidelný sex, pohyb a dobré zdravé jedlo, sú by pre vás mali byť alfou a omegou.