Maku-upu sa báť nemusí žiadna žena, treba si len vybrať ten správny

Podľa spôsobu líčenia existujú tri typy žien: jedna tretina make-up nepoužíva vôbec, druhá len príležitostne a pre tretiu tretinu sa stal každodenným pomocníkom.
 Slávnostný make-up.jpg
Aká je pravda
Donedávna sa o mejkape šírili rôzne negatívne informácie typu, že pleti škodí, pretože upcháva póry a tým vytvára podmienky pre vznik vyrážok, ale aj vrások, že má na svedomí neprirodzene pôsobiaci vzhľad a podobne. Za všetky tieto problémy môže jedine nevhodný výber a tiež jeho nesprávna aplikácia.
 
Požadovaný efekt, ktorý očakávame podľa veku:
Medzi 30 a 40-tym rokom:mastnú pleť zmatnie, zakryje prípadné defekty a vyzdvihne prirodzenú farbu
Medzi 40 a 50-tym rokom:pokožke dodá potrebnú hydratáciu, vyhladí ju a zjednotí jej tón
Medzi 50 a 60-tym rokom:dodáva výživu, omladzuje a rozjasňuje

Čo je úlohou make-upu :
1.Zjednocuje tón a farbu
Mejkap má schopnosť zamaskovať všetky nedokonalosti na našej pleti, teda vyrážky, pigmentové škvrny, rozšírené cievky alebo póry, ale je dôležité, aby ste si vybrali taký, ktorý dokáže vytvoriť prirodzený vzhľad.
2. Dodáva potrebnú výživu
Okrem základnej krycej funkcie majú make-upy aj nejaké bonusy navyše. Obsahujú hydratujúce, zmatňujúce, liftingové a tiež výživné zložky. Pri výbere dbajte na to, aby bol  zložením podobný krémom, ktoré používate a aby vyhovoval typu vašej pokožky.
3. Ochraňuje
Prevažná väčšina moderných kozmetických prípravkov obsahuje ochranný faktor, ktorý chráni pleť pred slnečným žiarením, no zároveň zabraňuje vplyvu počasia, smogu a prachu na pokožku.Kozmetické pomôcky.jpg
4. Vhodný pre každú ženu
Aplikácie make-upu sa nemusí báť žiadna žena, ak si vyberie správny odtieň, ktorý bude vyzerať prirodzene, dokonca jej tón vylepší. Je však dôležité, aby ste ho aplikovali aj na dekolt a krk, aby ste nepôsobili ako s maskou na tvári.
5. Skrášli a zdokonalí
Podkladová báza v prípravku má za úlohu zjednocovať tón a vyhladzovať nerovnosti. Vhodné sú pre bežné zákazníčky.
6. Omladía uberie roky
Vhodným výberom si dokážete ubrať aj niekoľko rokov. V prípade zrelej pleti siahnite po výrobku s obsahom antiagingových a regeneračných látok.