KNIHA Prvé roky manželstva

V prvom roku manželstva sa môže všetko zdať ešte dokonalé a krásne. Láska je na vzostupe a dvaja ľudia sa idú zblázniť od samej láskavosti voči sebe. No, časom sa to postupne vytráca a príde také vytriezvenie z toho všetkého. A práve táto kniha od Cyrila Lepeigneuxa vás môže sčasti pripraviť na toto obdobie, ktoré skôr, či neskôr určite v každom vzťahu nastane.ženích a nevesta.jpg
Autor sa venuje rôznym témam milostného vzťahu, ktoré vás isto budú zaujímať a preberá ich z vlastných skúseností a poznatkov, ktoré nadobudol prostredníctvo vlastného začiatku vzťahu. Takisto si dôkladne všímal manželstvá ostatných jeho kamarátov, priateľov a priateliek. Nechával sa nimi inšpirovať a aj sa učil na základe ich chýb. To je už naozaj múdrosť sama o sebe, keď sa človek vie poučiť z chýb druhých ľudí.
Kniha je naozaj celkom tenká, ale výstižne a šikovne napísaná. Počas ciest autobusom do práce alebo do školy ju zhltnete behom jedného týždňa. Samozrejme, odporúčam si ju prečítať potom ešte raz, pretože človek niekedy nestihne zhltnúť všetky informácie, ktoré potrebuje alebo ktoré sa ukrývajú v danej knihe a sú ako ozajstné poklady.obrúčky v krabičke.jpg
Píše napríklad o tom, že pár, ktorý chce mať dieťa by si mal počkať po uzavretí manželstva aspoň ten jeden rok. Pretože sa musia zžiť už len tí sami dvaja ľudia, nie to ešte keď tam pribudne niekto tretí. Je to rozumné uvažovanie a v knihe sa nachádza množstvo takýchto racionálnych rád, ktoré vám výborne poslúžia pri štarte do manželského života. Nielen pre kresťansky založených ľudí, ale aj pre iných ľudí, pretože je písaná normálnym štýlom a nie príliš odborne.
Tému prvých rokov manželstva zhrnul do siedmich kapitol, z ktorých každá predstavuje inú etapu partnerského vzťahu. Na záver sú spomenuté aj rôzne príbehy zo života iných ľudí, ktoré nám môžu poslúžiť ako isté odporúčania alebo poučenia z ich chýb, ktoré urobili v živote.