Na súčasnom trhu s ovetlením dominujú produkty LED

Doba sa posúva vpred a s ňou viditeľným krokom pokrokuje najmä technológia. Tento pokrok pochopiteľne neobišiel ani osvetlenie, respektíve jeho súčasnú formu. Pre dnešné osvetlenie je charakteristická najmä technológia LED, ktorá pozostáva z úsporných svetelných diód. Je teda najvyšší čas pozrieť sa, aké výhody ponúkajú led svetla oproti dnes už zastaraným formám „klasického“ osvetlenia.
Prioritné výhody „lediek“ sú jasné, vlastne sa dajú opísať v skratke: V prvom rade ide o ekologické a vysoko úsporné riešenie s vysokou efektivitou a modernými funkciami. Za zmienku však určite stojí aj ich okamžitý a neprerušovaný chod svietenia, ktorý je navyše veľmi tichý.

led světla

  • Je skrátka veľa dôvodov, prečo sa technológia LED teší súčasnej popularite a širokému zastúpeniu na trhu ako aj v našich interiéroch a dokonca exteriéroch.

Dlhá životnosťje takisto podstatným faktorom záujmu zákazníkov ako aj celkovej efektivity led svetiel. Ich výdrž sa odhaduje až na 50 000 hodín svietenia, čo v prípade 5-hodinové svietenia denne môže predstavovať životnosť až 27 rokov! Úspora nákladov poteší nejedného záujemcu, nakoľko vysoká úspornosť je dôsledkom ekologického princípu týchto svetiel, ktoré oproti starým dokážu ušetriť až 85 % elektrickej energie. Po zapnutí vypínača vás čaká okamžité rozžiarenie bez štipky čakania a následne bude v prevádzke bezchybný chod osvetlenia bez čo i len sekundového „blbnutia“ či výpadku.

světlo led

Z pohľadu zdravia či negatívnych následkov môžeme byť v prípade LED kľudní, pretože nevyžarujú škodlivé UV žiarenie a takisto neprodukujú ani infračervenéžiarenie. Ekologickú stránku som už spomenul, no pripomeňme, že svietidlá neobsahujú ťažké kovy a ani iné škodlivé látky, takisto je možná ich recyklácia. Aj napriek tomu sú odolné a dostatočne pevné, no zároveň tiché a s moderným dizajnom.