Najsťahovanejšie aplikácie pre iPhone

Samozrejme, ako asi čakáte, aplikácia Facebook dominuje v počte sťahovaní. Nezaostávajú ani WhatsApp, Messenger a Instagram, ktoré boli najpopulárnejšími iPhone aplikáciami na svete v prvom štvrťroku roku 2018 podľa údajov spoločnosti Sensor Tower. Avšak číslo jeden bude pre vás určite šokujúce. Tu je pohľad na top 10 najviac stiahnutých aplikácií pre iPhone na svete v poslednom štvrťroku.

telefon

10. Mapy Google
V prvých troch mesiacoch roka sa aplikácia Mapy Google stiahla na celom svete približne 22,4 milióna krát.
9. iQiyi
Spoločnosť iQiyi, ktorá bola založená čínskym internetovým gigantom Baidu, a je to aplikácia na tvorbu videí v štýle YouTube. Počas prvého štvrťroka sa odhadovala 22,6 milióna stiahnutí.
8. QQ
QQ je aplikácia vytvorená čínskou technologickou spoločnosťou, ktorá umožňuje posielanie správ ako Messenger.

smartphone

7. WeChat Thomson Reuters
Táto aplikácia umožňuje posielanie správ a odhaduje sa 28,9 miliónov stiahnutí na celom svete.
6. Facebook
Facebook zostáva jednou z najsťahovanejších aplikácií pre iPhone na svete. Počas prvého štvrťroka bola stiahnutá približne 29,4 milióna krát.
5. Instagram
Instagram je najpopulárnejšia aplikácia po Facebooku.
4. Messenger
Aplikácia Facebook Messenger je tretia najpopulárnejšia bezplatná aplikácia v obchode App Store a za prvý štvrťrok 2018 sa odhaduje 31,3 milióna stiahnutí.

 3. WhatsApp
WhatsApp, ktorý slúži na posielanie správ, zakúpila spoločnosť Facebook  v roku 2014. V poslednom štvrťroku sa aplikácia stiahla približne 33,8 milióna krát.
 2. YouTube
V prvom štvrťroku roka bolo odhadovaných 35,3 miliónov stiahnutí.
1. Tik Tok
Úplným šokom pre nás Európanov je aplikácia Tik Tok ktorá je populárna v Číne a slúži na posielanie . správ a natáčanie videí. Tik Tok sa v posledných mesiacoch stal v Číne úplným fenoménom V prvom štvrťroku roku 2018 bola stiahnutá aplikácia približne 45,8 miliónov krát.