Nebráňte partnerovi realizovať sa

Vzťahy sú veľmi komplikované a zložité. Dlhodobé vzťahy sú dnes skôr zvláštnosťou ako niečím bežným. Dôležitou súčasťou každého vzťahu je dôvera ale aj priestor. Čo to znamená? Znamená to, že musíte nechať partnerovi aj čas pre seba aby sa mohol realizovať. Nie je to len o tom aby ste boli neustále spolu a nepohli sa od seba.

lsáka

Každý z nás by mal mať čas len pre seba a pre svoje aktivity. Nie je nič horšie ako keď počas vzťahu zabudneme na naše aktivity, koníčky ale aj priateľov. Z vlastných skúsenosti viem, že sa to mnohokrát stáva a môžeme to vidieť všade dookola. Spoznáte niekoho nového, začnete sa stretávať a neskôr sa dáte dokopy. Čo nastane potom? Obdobie kedy by ste boli spolu najradšej neustále. Celý deň aj noc. Najradšej by ste ani nechodili do práce len boli spolu. Takáto fáza zaľúbenia sa je prirodzená. Zlom však nastáva ak neprejde po pár mesiacoch ale neustále pretrváva.

Čo sa stane potom?

Stane sa to, že si začnete vadiť a navzájom prekážať. Veď byť takto často z niekým nie je pre človeka prirodzené. Každý potrebuje byť chvíľku osamote. Teda tak ako je to prirodzené aj pre vás je to tak aj u vášho partnera. Nebráňte mu teda v jeho aktivitách. To vedie len k hádkam a nezhodám, ktoré určite nechcete vo vašom vzťahu.

Ak si chce občas vyraziť niekam von, nechajte ho. Nerobte scény ani mu nevyčítajte, že sa vám nevenuje. Určite sa na neho neskúšajte kvôli tomu urážať. Je to najhoršie čo môžete spraviť. Naopak mali by ste ho v tom podporiť a popriať mu príjemnú zábavu. Neostaňte však doma ani vy. Zavolajte kamarátkam a stretnite sa alebo si choďte zacvičiť alebo zabehať. Robte čokoľvek čo vás baví. Ak by ste celý čas len smútili, že váš partner odišiel a vy ste ostali sama doma nebolo by to dobré.

pár

Presne takáto situácia vedie potom k hádke. Vy ste sedeli doma a on sa zabával. Začnete mu to nepriamo vyčítať a vaša polovička bude smutná. Musíte naopak vedieť vypočuť ho a nechať aby vám porozprával jeho zážitky. To je cesta k úspešnému vzťahu!