Stavte na kvalitné izolačné materiály!

Ak sa chystáte zatepľovať váš nový príbytok, steny, stropy, poprípade podlahové konštrukcie, mali by ste staviť na kvalitný izolačný materiál. Každý z nás sa už asi stretol s klasickým bielym polystyrénom, ktorý je najbežnejšie využívaným izolačným materiálom, aj vďaka svojej priaznivej cene.

izolačný materiál na stene

V súčasnosti existujú rôzne druhy izolačných materiálov. Vybrať si môžete aj z takzvaných EPS izolácií. EPS polystyrén, takzvaný expandovaný polystyrén, patrí medzi najbežnejšie dostupné izolačné materiály. Postupným vývojom izolačných materiálov, bol vyvinutý aj takzvaný čierny polystyrén Taloa.sk, ktorý je obohatený o grafitové častice, vďaka čomu ponúka lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Tento druh polystyrénu sa používa prevažne na zateplenie fasády s najvyššími nárokmi na účinnosť izolácie. Grafit obsiahnutý v izolačnom materiáli zvyšuje účinnosť zateplenia až o 20 % než pri bielom polystyréne. Vďaka obsahu grafitových zložiek v izolačnom materiáli, dochádza k odrazu slnečného žiarenia, ktoré je jedným zo zložiek šírenia tepla od štruktúry grafitových zložiek obsiahnutých priamo v polystyréne. Tento druh izolácie spĺňa náročné požiadavky, čo sa týka vedenia tepla.

stena tvorená bielym polystyrénom

Ďalšími výhodami, ktorými disponuje tento tepelnoizolačný materiál je, že pri jeho výrobe nie sú použité žiadne toxické látky, ktoré by znečisťovali prostredie, ale len vodná para! Možno spomenúť, že okrem úspory energie, má teda ekologické prednosti. Je 100 % recyklovateľný a má nízku hmotnosť! Pri manipulácií s ním, nie je potrebné používať ochranné pomôcky – teda nespôsobuje žiadne zdravotné riziká!

Má široké použitie – napríklad je ideálny pre nízkoenergetické domy a pasívne domy, avšak svoje všestranné využitie nachádza pri všetkých druhoch stavieb a konštrukcií! Je vhodný pri zatepľovaní interiéru a exteriéru, rodinných a bytových domov, či priemyselných stavieb!