Večerný rituál krásy pre vašu tvár

Ak si zvyknete každý večer vyhradiť pätnásť minút pre vašu tvár, za mejkap a očné tiene už nebudete musieť nikdy vyhodiť ani cent. A keďže prirodzená krása je dnes v kurze, určite tento čas pre seba obetujte.

tvář
 

  • Vždy začnite čistením pleti. Najprv odstráňte nános mejkapu, očných tieňov, špirály a rúžu. V tomto bode je v podstate jedno, aký prípravok použijete. Pokojne ostaňte pri tom, ktorý ste užívali dodnes.
  • Na druhú fázu čistenia použite micelárnu vodu. Vždy si vyberajte takú, ktorá je vhodná pre váš typ pokožky. Naneste ju na vatový tampón a tvár poriadne prečistite, nikdy ju však nešúchajte, postupujte citlivo. Keď skončíte, uvidíte, že na tampóniku určite ostali ešte nejaké nečistoty. Preto celý proces zopakujte ešte raz.
  • Aby ste pleť vyčistili dostatočne, je potrebné vykonať ešte jednu fázu čistenia. Vďaka tomu sa vaše póry dostatočne uvoľnia a nebudete musieť bojovať s vyrážkami, alebo inými nedokonalosťami. Tento krát však použite krém na odličovanie. Ten totiž prenikne dostatočne hlboko. Ak by ste po vyčistení na tampóne zbadali ešte nejaké nečistoty, čistenie pomocou krému zopakujte.

 
V tomto momente je vaša tvár dostatočne čistá a navyše ste si vyčistili aj póry. Preto môžete pristúpiť k hydratácii a výžive.
 
krém

  • Základom je kvalitný hydratačný krém. Vyberajte si taký, ktorý neobsahuje umelé farbivá, parfumy a konzervačné látky.
  • Krémom si poriadne natrite celú tvár a niekoľko minút počkajte.
  • Následne krém aplikujte ešte raz, tento krát však i s malou masážou. Naneste si ho na končeky prstov a krúživými pohybmi, ho postupne vtierajte na jednotlivé časti tváre.
  • Posledným krokom je špeciálna starostlivosť. ak už máte svoj vek, použite nočný krém proti vráskam. Pokiaľ takéto prípravky ešte nepotrebujete, nikdy nezaškodí ak budete používať výživné tonikum, alebo ešte jeden mastnejší krém, ktorý vašu pleť dostatočne vyživí.

 
Tento pätnásťminútový rituál praktizujte každý deň, ideálne tesne pred tým, ako zaľahnete do postele. tak sa vyhnete opätovnému znečisteniu pokožky, alebo spoteniu. Už po týždni budete môcť vidieť, ako sa stav vašej pleti omnoho zlepšil.

Posted in Nezařazené